"מכולם שמעתי על אותם קשיים ובעיות". ד"ר וולף | צילום: פרטי

יותר ממאה אלף עולים מצרפת חיים בארץ, ולראשונה הם דורשים ייצוג גם ברעננה. ד"ר מיכאל וולף (41), רופא ילדים, נשוי ואב לשלושה, שעלה לישראל בשנת 2006 מבלגיה, יתמודד למועצה מטעם תנועת "עלינו" ובתמיכת יו"ר התנועה, עו"ד יום טוב כלפוון. "הגיע הזמן שיתחילו לספור אותנו", הם אומרים.

עוד בטרם הכריזו בתנועת "עלינו" על קידום מועמדים עולים ברשויות המקומיות, החליט ד"ר וולף לצאת ברשימה עצמאית ברעננה. ההכרזה של "עלינו" הייתה הקטליזטור. "הפוליטיקה תמיד עניינה אותי, לא רק ברעננה אלא ברמה הארצית", אומר וולף, "אבל בסופו של דבר הכול מתחיל בעירייה, ולכן אני רוצה להשפיע שם. אם רוצים לשנות דברים משמעותיים בחיים של אנשים".

מה צריך לשפר ברעננה לדעתך?

"אני לא יכול להגיד משהו רע על העירייה, אבל רעננה היא עיר של עולים. לא רק מצרפת, גם מצפון אמריקה, מדרום אמריקה, מדרום אפריקה. לצערי לא עושים די בשבילם, ובמיוחד בשביל העולים מצרפת. דיברתי עם עולים מדרום אמריקה ומבלגיה, ומכולם שמעתי על אותם קשיים ובעיות. לכן אנחנו מתכוונים לרוץ ביחד, עולים מכל המדינות".

גם עם עולים דוברי אנגלית?

"אין לי קשר עם האוכלוסייה הזו, אבל אני חושב שהקושי שלהם שונה משלנו. אני מקווה שאצליח לשפר לא רק את היום־יום של העולים, אלא של כולם. האג'נדה שלנו היא לכלל האוכלוסייה. לא נבקש מרשימות אחרות להצטרף אלינו, כרגע הכוונה היא לרוץ בנפרד כמפלגת עולים. לדעתי ברעננה אנחנו די חזקים כדי להתמודד לבד. אם כל דוברי הצרפתית, הספרדית והפורטוגזית ילכו ביחד – נהיה מספיק חזקים כדי להצליח".

מה הדבר הראשון שתרצה לשפר?

"חינוך, קליטה, שיפור השירותים החברתיים, ומה שחשוב במיוחד לעולים מצרפת: בנייה של עוד בתי כנסת. בקרב העלייה הצרפתית יש הרבה דתיים ומסורתיים, ויש להם קושי למצוא מקומות להתפלל בהם. מדוע מאות עולים צרפתים צריכים להתפלל בחדר ספורט שלא מתאים לתפילות?".