ההתמודדות של חבר המועצה איתן גינזבורג, יו"ר ועדת התכנון והבנייה בהווה וסגן ראש העיר בעבר, לראשות רעננה הייתה באוויר כבר שבועות ארוכים. גינזבורג, בן סיעתו של ראש העיר זאב בילסקי, שם עין על כיסא ראש העיר והחלטתו של בילסקי שלא להתמודד שוב על ראשות העיר רק חידדה את המטרה.

בתקופה האחרונה קיים גינזבורג חוגי בית, שיחות עם גורמים בזירה הפוליטית וחילק רמזים על כוונותיו הפוליטיות. עם זאת המשיך לשדר כי טרם החליט על הצעד הבא. הערב (ג') נשמע גינזבורג שונה והחלטי בסרטון ההודעה הרשמית שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו.

"אחרי 30 שנה ראש העיר שלנו וחברי הטוב, זאב בילסקי, יוצא למשימה חשובה ברמה הלאומית ואני מאחל לו הצלחה רבה מכל הלב. בילסקי נתן לי את ההזדמנות כבר בגיל 26 להיות חבר מועצה", אומר גינזבורג.

"אני רוצה להשתמש בניסיון כדי להמשיך את הדרך והעשייה שהאיפיינה את רעננה עד היום. אני רוצה להוביל את רעננה לעבר הישגים חדשים...אני מתכוון לנהל משא בחירות נקי וישיר, הכל כדי להפוך את רעננה לעיר החדשנית בישראל".

גינזבורג, עורך דין בהשכלתו, נמצא בחיים הציבוריים ברעננה מאז שנת 2003, אז נבחר לראשונה למועצת העיר. הוא שימש בעבר כסגן וממלא מקומם של שני ראשי העירייה האחרונים: בילסקי וחופרי. לפני מספר חודשים חבק גינזבורג, יחד עם בן זוגו, זוג תאומים שנולדו באמצעות פונדקאית בחו"ל.