עוזי ז"ל (מימין) ואילן כהן | צילומים: פרטי

רק בשבוע שעבר נערך בבית העלמין ברעננה טקס אזכרה במלאת עשור לפטירתו של ראש עיריית רעננה לשעבר עוזי כהן ז"ל. באזכרה נכחו ראש העירייה, זאב בילסקי, שרים וחברי כנסת מטעם הליכוד, וכן חברי מועצת העיר ובני משפחה.

אמש (ד') האידיליה השתנתה. חבר הסניף ואחיו של עוזי ז"ל, אילן כהן, שלח מכתב חריף למנכ"ל הליכוד, צורי סיסו, בו הוא מלין על כך שתמונתו של אחיו המנוח הוסרה מדלת הכניסה לסניף ברעננה ושבכך לא מכבדים את זכרו של אחיו.

"כידוע לאדוני, סניף רעננה נקרא על שמו של יו"ר הסניף לשעבר עוזי כהן ז"ל, כאות הערכה על פועלו למען העיר ולמען התנועה", כתב אילן כהן. "בהתאם להחלטה זו ולצורך יישומה, נתלה שלט הנושא את שמו של עוזי כהן בדלת הכניסה לסניף. שלט זה קיים בסניף מאז שנת 2009 ועד ימים אלו. לתדהמתי הרבה, בימים האחרונים הוסר השלט מדלת הכניסה לסניף, בעזות מצח ובסמוך למועד ציון יום פטירתו. הסרת השלט פוגעת בכבודו של עוזי שלו כאמור זכויות רבות בתנועה ובעיר".

דלת הכניסה לסניף הליכוד ברעננה | צילום: רועי רובינשטיין

בהמשך המכתב טוען כהן כי רבים מפעילי הסניף פנו אליו בתדהמה על הסרת השלט וטענו כי הם נפגעו ממנה. "פעולה זו נעשתה במחשכים, מבלי לקבל את אישור הסניף וחבריו תוך פגיעה אנושה בזכרו ובמוקירי דרכו", כותב האח ומבקש ממנכ"ל הליכוד לפנות ליו"ר הסניף, רחלי בן ארי סקעת, על מנת שזו תורה להחזיר את השלט לאלתר.

יו"ר הסניף, רחל בן ארי סקעת, הגיבה לדבריו של כהן וציינה לא היה לה יד בעניין. "אני מזמינה אותם לתלות תמונה לזכר עוזי שהיה יקר לכולנו. מדובר בשלט שהיה מדף נייר או ניילון שאינו מכבד את זכרו של עוזי, לכן ראוי ונכון שנתלה תמונה שלו בסניף וננציח את זכרו באהבה גדולה. הוא היה איש יקר גם עבורנו וההנצחה הכי טובה היא להמשיך את דרכו כשליחי ציבור".

ממנכ"ל מפלגת הליכוד לא נמסרה תגובה.