ארז ברט | צילום: פרטי

זה כבר מספר שבועות שהזירה הפוליטית ברעננה מתחממת. הבוקר (ד') נדמה כי שם חדש ומפתיע עומד להיכנס לבורסת השמות של המועמדים במרוץ לראשות העירייה. למיינט רעננה נודע כי איש העסקים ועורך הדין ארז ברט שוקל בימים אלו להצטרף למרוץ. אם אכן יעשה זאת, הוא יהיה המועמד  הדתי הראשון שמתמודד לתפקיד הבכיר בעירייה.

ברט (44) נשוי ואב לארבעה, גדל ברעננה מגיל צעיר ומוכר במערכת החינוך בזכות תפקידו כיו"ר ועד ההורים של בית ספר ביל"ו, תפקיד אותו מילא שש שנים. ברט הוא עורך דין בהשכלתו, אך עוסק בשנים האחרונות בניהול חברות נדל"ן המתעסקות בעיקר בנכסים בחו"ל.

ברט אישר כי הוא שוקל בחיוב את האפשרות לרוץ לראשות העיר. "הגיעו אליי לאחרונה פניות מחברים שמבינים שזו תקופה של שינוי בעיר, תקופה של התחדשות", אומר ברט. "היו גם אנשים מובילים בתוך הפוליטיקה המקומית שביקשו ממני להציג את מועמדותי: אנשים בקהילה שלי "אחווה", אנשי עסקים ותיקים עימם נפגשתי וכן עולים חדשים שטענו שיתמכו בי אם ארוץ. אני לא פוסל את העניין ושוקל את האפשרות בכובד ראש ובחיוב".

גורמים במערכת הפוליטית סיפרו השבוע כי ברט אמנם אינו מקיים חוגי בית רשמיים, אך הוא בהחלט נפגש עם אנשים כדי לבדוק את ההיתכנות לרוץ לתפקיד בבחירות הקרובות. לשאלה האם הוא זה שעומד מאחורי הסקר האנונימי שמתקיים בעיר בשבוע האחרון, השיב בשלילה.

"אני רוצה לרוץ כי אני פשוט רוצה לעשות לרעננה טוב. מי שלא מאמין, שלא יצטרף למהלך. אני נפגש עם אנשים, גם כאלו שאני לא מכיר ומקיים סיעור מוחות אינטנסיבי בנושא בכדי לדעת מה אנשים חושבים. אני לוקאל פטריוט, אחד שמעריך את מה שהעיר נתנה לי".

אם תתמודד, מה תביא עמך?

"משהו שלא בהכרח יש לאחרים, כמו ניסיון ניהולי. אני מגיע מהעולם העסקי וארוץ כדי להביא לרעננה ניהול מקצועי, ערכי ושקוף".

אתה חושב שאדם דתי יכול לנצח בחירות ברעננה?

"אם ארוץ, אז העובדה שאני חובש כיפה לא תהיה רלוונטית, כי אני ארוץ על הטיקט של לעשות טוב לעיר ולא למגזר מסוים. אני מקווה שבעיר מתקדמת כמו רעננה לא ישתמשו בעובדה הזו ככלי לניגוח פוליטי. החוזקה של רעננה היא הרב תרבותיות שלה. גם אם אבחר, אשמור על הסטטוס קוו הקיים בה".