ישיבת מועצת העיר, הערב | צילום: רועי רובינשטיין

לאחר חודשיים בהם לא התקיימה ישיבת מועצה ובפעם הראשונה מאז ההודעה של ראש העירייה, זאב בילסקי, כי לא יתמודד בבחירות הבאות, התכנסה הערב (ה') מועצת העיר לישיבה סוערת מהרגיל. 

מי שהתרגלו לראות בקדנציה זו ישיבות מועצה קצרות מאוד, נתקלו הערב במחזה נדיר במחוזות פנינת השרון - ישיבת מועצה שנשקה לשעתיים. חברי המועצה אישרו את דו"ח מבקר העירייה, משה הנדין, שהוגש להם, ואף הצביעו על שלושה חוקי עזר חדשים. לבסוף החליטו חברי המועצה להוריד מסדר היום את הצעתו של חבר האופוזיציה, ניר קריסטל, לאפשר את צילום ישיבות המועצה והעברתן בשידור חי. 

הישיבה נפתחה עם דיון בהצעה לסדר של קריסטל. מדובר בפעם השלישית שקריסטל מעלה את הנושא לסדר היום, לאחר שעשה זאת פעמיים בישיבות מועצה קודמות בשנים 2014 ו-2015. בהצעתו טען קריסטל כי הגיע הזמן שעיריית רעננה תתקדם כפי שהתקדמו רשויות אחרות בישראל ותצלם את ישיבות המועצה כך שיעברו לתושבים. חברי המועצה שמעו את דבריו של קריסטל, אך לבסוף החליטו להסיר את ההצעה מסדר היום באמצעות הצבעה.

יחד עם זאת, יש לציין כי בניגוד למקרי עבר בקדנציה זו, נראו סדקים ראשונים בקואליציה של בילסקי, כאשר חלק מחברי הקואליציה הצביעו נגד הורדת ההצעה מסדר היום. מדובר בחברי הקואליציה אביחי ארביב, חיים גולדמן ומייש איזקסון שהצטרפו לקריסטל עצמו, וכן חברי האופוזיציה חיים ברוידא, רחלי בן ארי סקעת ודרורה כהן.

לאחר הצעתו של קריסטל דנו במועצה בהצעה לסדר של חברת המועצה רחלי בן ארי סקעת על מתן הנחה בארנונה לחייבים משנים עברו. הצעה זו הוסרה מסדר היום, כמו גם הצעתה לשדרג את מערכת חישוב מדי המים בעיר. 

בישיבה אף הובאו שלושה חוקי עזר עירוניים. שניים מהחוקים עברו די במהרה ובהצלחה: חוק המאפשר לתת סמכויות לפקחים עירוניים להחרים אופניים של אלו שנתפסו נוהגים שלא כחוק. וכן חוק העזר שיאפשר לעירייה לקיים אירועים רועשים עד השעה 1:00 במקום עד השעה 23:00, כפי שקבוע בחוק.

חוק העזר שעורר את הויכוח הסוער ביותר בקרב חברי המועצה בטרם פתיחת הישיבה, היה החוק שמבקש לתת סמכות תפיסה והשמדה של משקה משכר שנמצא בידי קטין. חלק מחברי המועצה טענו בפני הצוותים המקצועיים בעירייה כי לפי דעתם פקחים לא יוכלו להטיל קנסות על בני נוער כמתוכנן בחוק שהיה אמור לעבור. לפיכך החוק שונה כך שיאפשר לפקחי העירייה להחרים משקאות אלכוהול שיימצאו על בני נוער מתחת לגיל 18 ברחבי העיר, אך לא לקנוס אותם. בעקבות שינוי זה, החוק עבר פה אחד.