המועמדים לראשות העיר וראשי הסיעות ברעננה

19:19 אחוז ההצבעה בעיר עלה ל-45% (30,641 מצביעים) - 14.4% יותר מבבחירות הקודמות. האם רעננה בדרך לשבור שיא?

19:00 פיקניקים, קלפיות והרבה שיחות על פוליטיקה - יום הבחירות ברעננה מבעד לעדשה. 

16:53 23,280 מצביעים הגיעו לקלפיות של רעננה ונותרו רק עוד חמש שעות עד סגירת המוקדים. אחוז ההצבעה עומד בסך הכל על 30% - 9.5% יותר מבבחירות המקומיות הקודמות.

14:58 המגמה ממשיכה: 18,516 מתושבי רעננה כבר הגיעו להצביע - 28% מכלל בעלי זכות הבחירה. מדובר בנתון גבוה יותר מהממוצע הארצי שעומד בשלב זה על 25%. בסך הכל מדובר ב-8.6% יותר מאחוזי ההצבעה ברעננה במערכת הבחירות של שנת 2013.

רחלי בן ארי-סקעת ורונית וינטראוב | צילום: קובי גבריאל וליאור בשן

13:06 המועמדת לראשות העיר ויו"ר סיעת מרצ, רונית וינטראוב, הגיעה בשעות הצהריים לקלפי שבבית ספר דקל כדי לשלשל את הפתק. לטענתה, נאסר עליה להצטלם עם בני משפחתה בקלפי - וזאת בניגוד לאישור מפורש של יו"ר ועדת הבחירות.

גם רחלי בן ארי סקעת הגיעה כדי לממש את זכות הבחירה בקלפי שבבית ספר אריאל. 

12:39 למרות ההתחלה החלשה,12,104 הצבעות נרשמו עד כה ברעננה, 18% מסך בעלי זכות הבחירה. מדובר ב-3.6 אחוז יותר מהבחירות הקודמות (נכון לאותה שעה).

זאב בילסקי | צילום: דוברות עיריית רעננה

12:08 ראש העיר לשעבר וראש מטה הדיור לאומי בהווה, זאב בילסקי, אמנם מבלה את רוב זמנו בירושלים, אולם לא שכח לקפוץ לביקור בקלפי שבבית ספר אלון ברעננה.  

חיים ברוידא בקלפי | צילומים: דני טנקל

11:45 המועמד לראשות העיר וחבר המועצה הוותיק, חיים ברוידא, הגיע בשעות הבוקר המאוחרות לקלפי.

מטה הבחירות ברעננה | צילום: דוברות עיריית רעננה

11:00 4,999 תושבים הצביעו מאז פתחית הקלפיות בשעה 7:00. מדובר ב-7% מכלל בעלי זכות ההצבעה בעיר - 1.6% פחות מההצבעה שנרשמה בשעה זו בבחירות 2013.

ניר קריסטל בקלפי | צילום: חן זמיר

10:30 המועמד ניר קריסטל הגיע להצביע בקלפי שבבית ספר אלון, מלווה באשתו עדי ובתו מעיין. על הדרך קריסטל עצר לכמה תמונות סלפי עם מצביעים ותומכים על ארבע.

9:22 כשעתיים לאחר פתיחת הקלפיות, 2,234 תושבים הגיעו להצביע - כ-3 אחוז מבעלי זכות הבחירה בעיר. מדובר בירידה בהשוואה למספר הבוחרים במערכת הבחירות של שנת 2013.

איתן גינזבורג מגיע להצביע עם בן זוגו וזוג התאומים | צילום: חן זמיר

8:55 המועמד לראשות העיר וראש העיר המכהן, איתן גינזבורג, הגיע לקלפי בחטיבת השרון יחד עם בן זוגו ושני התאומים הקטנים בעגלה. עבור השניים שנולדו לפני שנה, זו מערכת הבחירות הראשונה.

יקי ודמני בקלפי | צילום: יח"צ

8:17 המועמד לראשות העיר יקי ודמני הגיע לקלפי שממוקם בחטיבת אלון על מנת לממש את זכות ההצבעה. "אני מרגיש את השינוי בדרך", אמר.

ההצבעה לרשויות המקומיות החלה: חודשים של קמפיינים ומיליוני שקלים יתנקזו היום (שלישי) ליום הבוחר המכריע. ברעננה 67,211 בעלי זכות הצבעה, שרובם צפויים להגיע ל-104 קלפיות הפזורות ברחבי העיר. ברעננה שישה מתמודדים על ראשות העיר: איתן גינזבורג, חיים ברוידא, יקי ודמני, ניר קריסטל, רחלי בן ארי-סקעת ורונית וינטראוב. וכן 12 רשימות למועצת העיר.

עד מתי הקלפיות פתוחות?

הקלפיות בכל הארץ נפתחו בשעה 7:00 בבוקר ויפעלו ברציפות על השעה 22:00 בערב.

איפה אני אמור להצביע?

אם קיבלתם הודעה לבוחר בדואר, מיקום הקלפי שלכם מצוין שם. אם לא, תוכלו לברר כאן היכן מצביעים?

איך מצביעים?

בשני פתקים. הפתק הלבן לסיעה והפתק הצהוב לראשות העיר.

מה צריך להביא?

אל הקלפי צריך להגיע עם אמצעי זיהוי בתוקף, רצוי עם תמונה עדכנית. לא חייב להגיע עם ההודעה לבוחר.

אוקיי, הצבעתי. מה עכשיו?

לראשונה מזה 33 שנים, יום הבחירות המוניציפאליות הוא יום שבתון. החלטה שהתקבלה בשאיפה להגדיל את מספר הבוחרים. לאטרקציות בכל הארץ ביום הבחירות.

ספירת הקולות ותוצאות

עם סגירת הקלפיות, תחל ספירת הקולות. בתום הספירה יעברו כל החומרים של כל קלפי אל מטה הבחירות המרכזי. שם, לאחר בחינת הפרוטוקולים של כל קלפי, ייקבעו התוצאות. התוצאות הסופיות צפויות להגיע רק מחר בשעות אחר הצהריים.

אם יהיה סיבוב שני, מצב שבו כל המועמדים קיבלו פחות מ- 40% מהקולות, הבחירות החוזרות ייערכו 14 ימים מהיום, ב- 13.11.18.