צילום: חן זמיר

00:53: בן ברוידא מגיב לזכייה של אביו: "זה היה מסע ארוך מאוד מאוד וקשה. אני שמח שהצלחנו להגשים לאבא שלי את החלום, שהוא הגשים לעצמו את החלום. הוא השראה בשבילי".

צילום: חן זמיר

00:35 צפו: חיים ברוידא מגיב לראשונה לתוצאות הבחירות.

00:26 בתום ספירה של 100% מהקלפיות: 58.6% הולכים לטובת חיים ברוידא, מול 41.4% לאיתן גינזבורג. בסך הכל הצביעו בסיבוב השני 30,352 תושבים, מתוכם 81 קולות נפסלו.

צילום: חן זמיר

00:19 בעיצומן של החגיגות, ניר קריסטל מציב מטרות ויעדים לקדנציה הקרובה: "רעננה רוצה לחזור לצמרת. אנחנו מרגישים שהעיר שלנו תקועה...יש לנו הרבה דברים לעשות בחינוך, בתרבות, בתחבורה, בתחום הצעירים והנוער. יש לנו הרבה מטרות. נעשה את זה בשקיפות מלאה".

צילום: חן זמיר

00:07 נאומי ניצחון ראשונים. ניר קריסטל, שצפוי להתמנות לסגן ראש עיר בשכר, הזמין את תושבי הדרום להתארח בעיר ואמר: "אנחנו כאן בשביל רעננה, אבל גם בשביל כל עם ישראל". צפו.

צילום: חן זמיר

23:37 חגיגות במטה של חיים ברוידא. לאחר ספירה של 80 מקלפיות (מתוך 104), מסתמן רוב גדול לברוידא שמוביל עם 59% מהקולות, לעומת 41% בלבד לטובת איתן גינזבורג.

ספירת קולות במטה של ברוידא | צילום: חן זמיר

23:31 התרגשות גדולה במטה של חיים ברוידא. מאות תומכים מצטופפים במטה הבחירות שבאזור התעשייה.

23:12 לאחר ספירה של 41 קלפיות, מסתמן פער גדול לטובת המועמד חיים ברוידא, שמוביל עם 57.5% מהקולות.

צילום: דני טנקל

23:00 צפו: למרות שהתוצאות הסופיות עוד רחוקות, מול מטה הבחירות של חיים ברוידא החלו חגיגות של ברסלבים נלהבים.

מתח במטה גינזבורג | צילום: חן זמיר

22:42 לאחר ספירה של 13 קלפיות, מסתמן קרב צמוד בין חיים ברוידא (51.5%) לאיתן גינזבורג (48.5%). 

קלפי שוממת | צילום: חן זמיר

הקלפיות הריקות לאורך רוב שעות היום, התמלאו מעט בתושבים בשעות האחרונות לפני הסגירה. אחוזי ההצבעה הנמוכים באופן מסורתי בסיבוב השני, אפיינו גם את מערכת הבחירות הזו, וברעננה המצב לא הייתה שונה. נכון לשעה 22:00 (נתונים לא סופיים) הגיעו למעלה מ-41% מבעלי זכות ההצבעה ברעננה לקלפי - נתון מעט גבוה לממוצע הארצי (38%).

ברחובות העיר נרשמה פחות התרגשות מבסיבוב הראשון, אולם הרשתות החברתיות געשו לא פחות. תמונות חגיגיות של המועמדים ותומכיהם הציפו את הפיד, לצד האשמות הדדיות על הכפשות, שקרים ומניפולציות. לקראת סגירת הקלפיות, מתח רב הורגש במטות, למרות שבכל אחד מהצדדים ניסו לשדר ניצחון.

השלטים נותרו מיותמים | צילום: חן זמיר

כזכור, הסיבוב הראשון, אשר התקיים בדיוק לפני שבועיים (30.10) הסתיים כאשר ברוידא עם 33.4% מהקולות וגינזבורג עם 27.9%. ספירת הקולות לסיעות הסתיימה עם לא מעט הפתעות, בהן מרצ שצברה ארבעה מנדטים והפכה לסיעה החזקה במועצה, והעובדה כי איתן גליק ורחלי בן ארי סקעת, אשר התמודדו לראשות העיר בשלבים שונים, כלל לא נכנסו למועצת העיר.

אם גינזבורג ייבחר, צפויה הקואליציה שלו לכלול את: סיעת מרצ רעננה חופשית בראשות רונית וינטרוב, סיעת רעננה מכל הלב בראשות יקי ודמני וסיעת הליכוד בראשות אילן כהן.

ברוידא מצדו, אם ייבחר, יציג קואליציה שכוללת את ניר קריסטל, אשר הגיע למקום השלישי בסיבוב הראשון. על אף שלא נבחרו למועצה, הביעו גם איתן גליק ורחלי את ארי סקעת את תמיכתם בברוידא.

כך נראה הסיבוב השני לבחירות 2018 ברעננה: 

פתקים בקלפי רעננה | צילום: חן זמיר

מחכים לבוחרים. הקלפי בבית ספר אוסטרובסקי | צילום: חן זמיר

תור קצר יחסית בקלפיות | צילום: חן זמיר

ברוידא וגינזבורג בקלפיות (סיבוב שני) | צילום: יח"צ

חיים, דוריס והבנים בן וליעד | צילום: יח"צ

שיחות עם תושבים. ברוידא | צילום: יח"צ

גינזבורג בסיבוב בעיר | צילום: עמית שעל

לוחץ ידיים עד הרגע האחרון. גינזבורג | צילום: עמית שעל