שכירת שירותי ייעוץ תקשורתי, תשלום לפעילים המועסקים בקמפיין, מנהל קמפיין, פרסום בתקשורת, הכנת שלטים לתלייה על בתי תושבים וברחבי העיר, שכירת מטה בחירות, הכנת סקרים ומשאלים — ההוצאות על מסע בחירות טוב אינן מעטות, ואינן נמוכות, וברעננה, שבה נרשם ריבוי מועמדים, נראה כי על המועמדים להוציא יותר כדי להבליט את יתרונותיהם על פני אחרים

פנינו למתמודדים על ראשות הערים, וביקש לדעת מהם כמה כסף הוציאו עד כה, ומאין מימנו את הקמפיין. כמו כן ביקשנו כי המועמדים יציגו מסמכים המעידים על הוצאותיהם במסגרת מסע הבחירות שעשו.

ניר קריסטל | צילום: רפאל בן משה

ניר קריסטל

ˆ כמה עלה הקמפיין: "עד כה כ-500 אלף שקל".

ˆ מאיפה הכסף: "תרומות מחברים, מבני משפחה ומתושבי העיר, בהתאם לחוק מימון בחירות ובהגבלה של עד 5,000 שקל לבית אב — ובסך הכל כ-77 אלף שקל, שדווחו לאתר מבקר המדינה על ידי רואה חשבון. כמו כן, גייסנו תרומות בסך 38,860 שקל באמצעות קמפיין מימון המונים באתר מימונה. לא לקחתי ולא אקח הלוואות מאיש".

ˆ הציג מסמכים? כן.

איתן גינזבורג | צילום: יח"צ

איתן גינזבורג

ˆ כמה עלה הקמפיין: סירב למסור מידע.

ˆ מאיפה הכסף: "תרומות אישיות ומימון מסייע ממפלגת העבודה. כל הפעילות מפוקחת בהדיקות ועל פי חוק ותדווח למבקר המדינה, כחוק".

ˆ הציג מסמכים: לא.

חיים ברוידא | צילום: פרטי

חיים ברוידא

ˆ כמה עלה הקמפיין: "כ 820 אלף שקל".

ˆ מאיפה הכסף: "120 אלף שקל הגיעו מתרומות, והיתר הלוואות והון עצמי שלי. את התרומות ניתן לראות באתר מבקר המדינה".

ˆ הציג מסמכים: לא.

רחלי בן ארי-סקעת | צילום: פרטי

רחלי בן ארי-סקעת

ˆ כמה עלה הקמפיין: "162 אלף שקל".

ˆ מאיפה הכסף: "התקציב שבו השתמשתי תואם את האופי שלי — צנוע ולא פזרני, תוך שימוש במתנדבים ובמשפחה. לא רציתי להיות מחויבת לתורמים, ולכן התקציב שלי בנוי מ-150 אלף מכספי הפרטי ורק כ-12 אלף שקל נוספים מכמה תורמים נפרדים".

ˆ הציגה מסמכים: לא.


יקי ודמני | צילום: מיה קפל

יקי ודמני

ˆ כמה עלה הקמפיין: "כ-700 אלף שקל".

ˆ מאיפה הכסף: "כ 230.7 אלף שקל מתרומות, וכל השאר מהון עצמי".

ˆ הציג מסמכים: כן.

רונית וינטראוב | צילום: תומר נויברג

רונית וינטראוב

ˆ כמה עלה הקמפיין: לא מסרה.

ˆ מאיפה הכסף: "תקציב הקמפיין שלי מגיע ממפלגת מרצ, וכן מגיוס תרומות, שגם אינן עוברות דרכי אלא דרך המפלגה. המפלגה אחראית על הדיווח ועל הסיכומים, לציבור ולמבקר המדינה, ותפרסם באופן מסודר. אין לנו כרגע מספרים מדויקים".

ˆ הציגה מסמכים: לא.